חרדת טיסה

חרדת טיסה

מתמודדים עם הפחד - לוקחים את ההגאים לידיים!

בישראפלייט תעופה - סדנת התמודדות עם חרדות טיסה

חרדת טיסה

היא תופעה מאוד נפוצה ומשפיעה על קרוב ל-20% מהאוכלוסייה. הגורמים לחרדה משתנים מאדם לאדם ומשפיעים על כל אחת ואחד באופן שונה ועל כן ההתמודדות עם החרדה צריכה לטפל בכל מקרה לגופו. לרוב אנשים מציינים כי הגורמים לחרדה הם: פחד מפני תקלה והתרסקות, או פחד ממחבלים ומפיגועים על המטוס . כמו כן גם צוין פחד ממקומות סגורים וצרים ובעיקר חוסר היכולת לשלוט בכלי הטיס וחוסר האמונה שהטייס מיומן מספיק על מנת להנחית את הנוסעים בשלום.

כל עלייה למטוס מלווה מטבעה בתחושה קלה של חשש, המתעוררת הן לנוכח השהייה הצפויה של כמה שעות בחלל סגור והן בשל המימד של חוסר הוודאות המתלווה אליה. עם זאת, לרוב מתפוגגת תחושת החשש במהלך הטיסה ורובנו מוצאים דרכים שונות להעביר את הזמן עד הנחיתה

קריאת ספר, פטפוט עם השכן למושב, צפייה בסרט או נמנום הם כמה מהדרכים להתגבר על חשש קל מפני טיסות. המצב שונה לחלוטין אצל אנשים הסובלים מתופעה מוכרת המכונה: חרדת טיסה קיצונית המאופיינת בתופעות פסיכולוגיות ופיזיות שונות

מחשבות שליליות ואובססיביות הקשורות בטיסה, אובדן ההיגיון וכוח השיפוט והימנעות מוחלטת מטיסות הם כמה מהתופעות הפסיכולוגיות האופייניות לחרדת הטיסה. קוצר נשימה, דופק מואץ, יובש בפה, הזעה מוגברת ותחושת תעוקה בחזה הם התופעות הפיזיולוגיות השכיחות במקרים של חרדת טיסה.

חרדת טיסה
חרדת טיסה
פחד או חרדת טיסה – למה זה קורה לנו?

לרוב נגרמת חרדת הטיסה כתוצאה מתחושת אובדן השליטה האופיינית לחיי היומיום.
למעשה ניתן לחלק את החרדה מפני טיסות לשלוש רמות: חרדה מפני התרסקות המטוס בשל תקלה כלשהי והמחשבה המתלווה אליה כי אין כל סיכוי לשרוד במקרה כזה, חרדה מפני פעילות חבלנית או מפני פיגועים באוויר, ותופעות של התקפי קלסטרופוביה, אגורפוביה ופאניקה, הנגרמות כתוצאה משהייה במקומות סגורים והחשש שבעת צרה לא ניתן להימלט מהם.

תחושות החרדה עלולות להתעצם כתוצאה מנסיבות חיצוניות שונות, כדוגמת: התלות בצוות המטוס ובטייס, מזג האוויר ותנודות המטוס, הצפיפות, האוויר והישיבה הממושכת בחוסר מעש. נסיבות אלה עלולות להגביר תחושות של חוסר אונים, של האשמה עצמית על חוסר היכולת להתמודד עם הפחד ותחושות של אסון הממשמש ובא.
הבעיה המרכזית בנושא הפחד מטיסות היא שהפחד עצמו והחרדה, אינם מאפשרים לאותם אנשים לעלות למטוס ובכך החרדים מטיסות פשוט מונעים מעצמם חוויות מרתקות וגילוי עולמות שונים או אפילו – מונעים מעצמם קידום בעבודה כיוון שאינם יכולים לטוס לפגישות בחו”ל.

אורן גבעוני, מדריך טיסה וטייס מסחרי וותיק בעל אלפי שעות טיסה וניסיון רב בהתמודדויות בחרדות טיסה, מייסד את חברת “ישראפלייט תעופה” מנהל סדנת התמודדות עם חרדות בטיסה טוען שהימנעות מטיסה רק מגבירה את החרדה ועל כן העצה הכי טובה שלו היא להתמודד עם הפחד ולעלות למטוס! “…. משטעמת טעמה של טיסה, לעולם תהלך על האדמה כשענייך נשואות אל על כי שם היית ולשם תשתוקק לחזור…… (לאונרדו דוינצי)

לדברי גבעוני, ה”אני מאמין” שלו כבן אדם וטייס הוא “ככל שאתה יודע יותר כך אתה מפחד פחות” ועל כן, ולטענתו, ככל שנדע יותר על כלי הטיס בו אנו עומדים לטוס, נבין את הייחודיות שלו, את האפשרויות השונות והמגוונות שהוא מציג להתמודדות עם כל סוגי המצבים – כך נדע ונבין יותר טוב כיצד להתמודד עם מצבי הלחץ שלנו.

 

כאשר מתמודדים – מנצחים !

סדנת התמודדות עם חרדות טיסה - ישראפלייט תעופה

ישראפלייט תעופה המובילה את תחום טיסות ההדרכה והחוויה בישראל, פיתחה סדנת התמודדות עם חרדות טיסה. סדנה זו משלבת ארבעה מפגשים במסגרתם נבין את חרדת הטיסה המשפיעה על כל אדם באופן שונה ומתוך מניעי חרדה שונים, ונטפל בבעיה באופן המתאים לכל אדם ואדם. אין ולא קיים פתרון כוללני לכל אחד ועל כן אנו מאמינים שכל אדם המגיע לסדנה צריך לקבל את תשומת הלב המלאה במסגרת “אחד על אחד” ולא במסגרת קבוצתית.

לטוס למרות הפחד – חשוב להקפיד על טיסות ולא להימנע מהן בשל החרדה. שכן, אחת מתכונותיה של ההימנעות היא הנצחה ואף העצמה של תחושת הפחד. עם זאת, חשוב להתחיל בטיסות ליעדים קרובים מאוד, כדוגמת אילת, וטיסות מקומיות לאחר מכן, ניתן כבר לנסות ולטוס למדינות קרובות ולאחר מכן לאירופה, ומאוחר יותר, אם מידת החרדה פחתה, אפשר אפילו לחצות אוקיינוסים בדרך ליבשות רחוקות יותר, כדוגמת אמריקה או מזרח אסיה.

החרדה איננה מסוכנת – למרות חוסר הנעימות, חרדת הטיסה, כמו כל חרדה אחרת, איננה תופעה מסוכנת ולרוב היא חולפת מאליה. לכן, אין כל סיבה לחשוש מתוצאותיה.

פעילות מרגיעה – יש להימנע במהלך הטיסה מכל פעילות המגבירה את הלחץ, כדוגמת: האזנה אובססיבית לקולות המנוע, מעקב אחר תנודות מזג האוויר או פענוח הבעות פניהן של הדיילות. את זמן הטיסה ניתן להעביר בדרכים נעימות הרבה יותר. שיחה עם השכנים, קריאה, פתרון תשבצים וצפייה בסרט הם כמה מהאפשרויות. בשיטה זו ניתן לצמצם את הגירויים השליליים ולהימנע מהעצמת המחשבות השליליות המתלוות אליהם.

לשמור על פרופורציות – מרבית הטיסות מסתיימות בשלום. לכן, חשוב ביותר להימנע מעיסוק או מקריאה על אסונות אוויריים או על תאונות מטוסים

לקבלת פרטים התקשר: 1599-500-767 או השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מהלך הסדנא:
מפגש ראשון – פגישת היכרות בקליניקה במעמד מדריך הסדנא, נציג את אופי הסדנא ואת מכלול התהליך בפני הלקוח מתחילתו ועד סופו בתום מפגש זה שיערך כשעה וחצי תחיל טיפול במדמה טיסה – סימולטור. 
מפגש שני  – טיסה במדמה טיסה (סימולטור מקצועי) בסימולטור זה נחוש את רזי ההטסה בכל שלביה. נבין נכיר ונלמד את יכולתו של המטוס. נפתח את יכולת ההבנה של הלקוח מול הפחד הכולל שנקרא מטוס/אויר וכו’, נחשוף את הלקוח לעולם ומלואו מתא הטייסים, תחושות, מחשבות, סיטואציות, מפגש זה ילווה בהמון הסברים ותובנות מעולם הטייסים והמטוסים
המפגש ילווה בכל העת בהסברים תיאורטיים על מבנה המטוס וחלקיו, תקלות אופייניות והתמודדות עם מגוון רחב ביותר של מצבי טיסה. 
מפגש שלישי – נבצע טיסה מעשית הלכה למעשה  לאחר שהלקוח כבר חווה את החוויה הראשונה והמשנית של טיסה בסימולטור (מדמה טיסה) אנו בשלב זה נעשיר את הידע והמצבים הקיצוניים יותר אשר עשויים להיווצר בטיסה, כגון-פניות, מצבי אף, כיסי אויר, מצבים מוזרים הגיוניים לטיסה. 
מפגש רביעי – טיסה מעשית נוספת ומסכמת במטוס אשר תבוצע משדה דב בליווי צוות טיסים ומדריכים אשר הוכשרו לסדנה זאת, בטיסה זאת נבצע הלכה למעשה את כל מה שביצענו בסימולטור, לטיסה זאת נכנס מימד חשוב מאוד של תחושות פיזיולוגיות ומחשבתיות ערות. כל שלבי הטיסה יבוצעו תוך כדי הסברים והדרכות מצוות המדריכים/טייסים שלנו.
מפגש חמישי (כאופציה נוספת) – הטיסה הגדולה, טיסה מסחרית במטוס גדול לאילת הלוך ושוב אשר תבוצע על ידי חברת תעופה מובילה בישראל, טיסה זאת תלווה על ידי טייס צמוד שילווה את הלקוח בכל מהלך הטיסה מהגיעו לטרמינל בשדה התעופה ועד חזרתו לשדה התעופה. כאנשי תעופה, אנו רואים בחשיבות עליונה את ההצלחה של סדנה זו ובטוחים כי נוכל לשנות מהותית את דרכי החשיבה והחרדה אשר חבויים אצל חלק מהאוכלוסייה. רצף מפגשי הסדנה חשובים מאוד ולכן אנו ממליצים לסיימה בתוך חודש ימים, (חשוב לשמור על רצף על מנת להפיג את החרדה בזמן קצר יעיל וקצוב)
 
מחיר הסדנא הבסיסית הינו כעת במחיר הכרות של 3990 ₪ פלוס מעמ.
מחיר התוספת למפגשים 5 הינו 2499 ש”ח פלוס מע”מ
 
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון 1-599-500-767 או בדף יצירת קשר בתחתית העמוד
 
טיסה נעימה ובטוחה
צוות ישראפלייט תעופה

לקבלת פרטים התקשר: 1599-500-767 או השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם